+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Video

Element Oheň - Huo

Ohnivé síly jsou spojeny s energetickým vrcholem roku. Vše kolem nás krásní, slunce hřeje, co má sil, dny jsou nejdelší v roce. Láká nás to ven, užívat si přírodu, družit se s přáteli.

Mezidobí Země je za námi. Hybatel zemské kvality vynesl na povrch Qi letního období. Právě dnes, tj. 6. května, začíná v souladu se solárním rokem léto. Konkrétně se nacházíme v sedmém období slunečního kalendáře nazývaném Li Xia – Počátek léta. Dva letní měsíce se zakončí 6. července. Jejich vrcholem bude období kolem letního slunovratu – Xia Zhi, kdy Yang bude na svém maximu. A následovat bude opět mezidobí Země – od 7. července do 7. srpna, aby se energie naladily na počátek podzimu.

Pokračujte ve čtení zde.

Zpět na přehled

Další aktuality

Jarní čaj pro posílení Jater a Ledvin

Video
Lahodný a prospěšný nápoj, který podpoří orgány po dlouhé zimě, ale i během celého roku. Můžete ho ochutnat u nás na recepci.
Zobrazit více

Redukční a detoxikační program

Video
Za dva covidové roky mnoho lidí přibralo během nekonečných lockdownů a četných omezení. A nyní se marně snaží nadbytečná kila shodit. Možná máme řešení, jak konečně nastoupit cestu za štíhlejším, a hlavně zdravějším tělem.
Zobrazit více