+420 603 512 165       recepce@tcmclinic.cz

Video

Redukční a detoxikační program

Za dva covidové roky mnoho lidí přibralo během nekonečných lockdownů a četných omezení. A nyní se marně snaží nadbytečná kila shodit. Možná máme řešení, jak konečně nastoupit cestu za štíhlejším, a hlavně zdravějším tělem.

Již od roku 1998 nabízíme razantní, ale zároveň k tělu šetrný redukční program. Během 20denní kúry dochází díky speciálně upravenému jídelníčku k úbytku až 10 % tělesné hmotnosti. Tradiční čínská medicína není příznivcem čistého hladovění – půstů. Protože, když tělo nedostane svou potřebnou dávku energie, sáhne si do svých rezerv. A to nejen tukových, ale bohužel i energetických v podobě životní esence Jing. To je důvodem, proč někdo bývá během půstu zcela unavený a bez síly.

Pro lepší zvládnutí náročného procesu hubnutí dietu kombinujeme s ušní akupunkturou. Samotné napíchnutí jehel nás nadbytečných kilogramů bohužel nezbaví. Stimulace bodů na uchu ale potlačí pocit hladu a nervozity. Kilogramy se pak snáze shazují díky tomu, že přijmeme méně energie, než vydáme. Díky jehličkám v uchu to jde podstatně snáz.

Pět pilířů diet

  1. Motivace je základ. S tou prvotní přichází již samotný klient. Další pilíře pak slouží k její podpoře a nastolení jasného řádu, podle kterého je potom snadnější postupovat.
  2. Dieta tvoří nejdůležitější součást redukčních kúr. Při jejím sestavení se využívá základních nutričních poznatků a rovněž učení tradiční čínské medicíny o Yinu a Yangu v dietetice. Malé množství konzumovaných potravin zajistí přísun nezbytných výživných látek (minerálů, vitamínů, fosfolipidů, bílkovin). Při jejich nedostatku vzniká podvědomá nutnost přerušit dietu a najíst se. Základem naší diety je nepoškodit organismus nedostatkem potřebných látek.
  3. Ušní akupunktura pomáhá při regulaci metabolických dějů a při tlumení stresu. Jehly svým reflexním působením odstraní stres z hladovění, z nemožnosti “zajíst” své každodenní problémy, utlumí sekreci žaludečních šťáv, zvýší práh pro navození stresu. Jehly se napichují až po 24hodinovém hladovění. V tuto dobu se "reflexně" objevuje bolestivost v některých malých okrscích ušního boltce. Do těchto míst se poté vpraví sterilní jehlička na jedno použití, která pomáhá stabilizovat nepříjemné stavy spojené s poklesem hladiny krevního cukru, jako je slabost, nervozita či bolesti hlavy. Toto jednodenní lačnění je nepříjemné, ale pro správnou lokalizaci akupunkturních bodů nezbytné - to, aby se další dny a týdny diety daly snáze držet.
  4. Režimová opatření jsou klíčová pro zdárné ukončení diety. Důležité není jen, co jíme, ale i jak stravu konzumujeme. Zásadou je dlouhé žvýkání potravy, jednak kvůli kompletnímu strávení tohoto malého množství a druhak kvůli přijmutí nových stravovacích návyků. Po skončení diety se totiž snažíme nezapomenout na tento "umravněný" způsob konzumace, což se nám poté odmění udržením si hmotnosti.
  5. Odborný dohled hraje důležitou roli. V průběhu diety klienti přicházejí na pravidelné kontroly, při kterých se pochlubí svými "mezičasy" v poklesu hmotnosti, zkontroluje se ucho s jehličkami, klienti se povzbudí či usměrní, podle toho, co vyžadují okolnosti :-)

Detoxikace je významným vedlejším efektem redukční kúry. Při dietě se klade velký důraz na výběr potravin, které neobsahují konzervační látky či nevhodné příchutě. Pro zažívací trakt je takto pojaté stravování balzámem. Jednak nemá co na práci, a tak zde probíhá regenerace, a pak nepřijímá toxické látky ze stravy, a navíc konzumované potraviny mají i přímý ozdravný dopad na vnitřní orgány (černý sezam, ovoce, zelenina). Podporu pročištění organismu lze posílit popíjením Jerlínového čaje, který doporučujeme během dietní kúry.

Redukční program si u nás získal tisíce příznivců. A desítky si jej dopřávají opakovaně coby formu jarní detoxikace organismu. Přidáte se k nim? Stačí se objednat na TCM CLINIC.

Zpět na přehled

Další aktuality

Element Oheň - Huo

Video
Ohnivé síly jsou spojeny s energetickým vrcholem roku. Vše kolem nás krásní, slunce hřeje, co má sil, dny jsou nejdelší v roce. Láká nás to ven, užívat si přírodu, družit se s přáteli.
Zobrazit více

Jarní čaj pro posílení Jater a Ledvin

Video
Lahodný a prospěšný nápoj, který podpoří orgány po dlouhé zimě, ale i během celého roku. Můžete ho ochutnat u nás na recepci.
Zobrazit více